"יש לך ממליצים?"

גם על זה כדי לקחת אחריות

שלב ההמלצות הוא שלב משמעותי ביותר בהתקבלות למקום עבודה חדש. הפנייה לממליצים היא מצד אחד התקדמות גדולה בדרך לקבלת העבודה, אך גם שלב שמעלה חששות עבור רבים מאיתנו. העניין המרכזי הוא תחושה מסוימת של חוסר השליטה. אנחנו לא באמת יודעים מה יגידו עלינו הממליצים.
דבר ראשון יש בידכם: לבחור את הממליצים מתוך רשימת האנשים שעבדתם איתם אך כמובן שישנן כמה מגבלות לבחירה. המעסיקים רוצים המלצות ממעסיקים ישירים ומשני מקומות העבודה האחרונים שעבדתם בהם. במידה ואתם עדיין עובדים במקום הנוכחי, ההמלצות יבוססו על מקום העבודה לפני כן. קחו בחשבון שמעסיק שעושה את עבודתו מקצועית, יבדוק עם הממליצים ותמיד יחפש עוד דמויות שיכולות להכיר אתכם אך לא מופיעות ברשימת הממליצים שנתתם.
אבל איך תתמודדו במצב שהמנהל הישיר שהיה לכם, לא היה האדם הכי נוח לעבוד איתו ובמידה מסוימת הייתה לו ביקורת על עבודתכם? לרוב אין ברירה וצריך לבקש המלצה מאדם שאתם חושדים שהמלצתו לא תהיה כל כך מפרגנת.  אך אל ייאוש, אני מאמין שגם במקרה הזה הדלת פתוחה וניתן לפעול באופן מדויק כדי להגדיל את יכולת השליטה שלכם במצב שנוצר.

הקדימו תרופה למכה

תשאלו את עצמכם לפני: מה בדיוק לא עבד עם המנהל הממליץ? נסו לחשוב, מה לדעתכם תהיה הביקורת שלו עליכם על מנת  להקדים תרופה למכה. ניתן לשוחח ואף רצוי עם הממליץ הפוטנציאלי שהיה המנהל שלכם, ולנסות להבין איך הוא מתכוון להציג אתכם ואולי גם להבהיר בשיחה חלק מהסיטואציות שהיו עליהם חיכוכים. יכול להיות שדרך שיחה זו מידת הביקורת תופחת. לפעמים תכונה מאוד קריטית בעבודה מסוימת פחות חשובה בעבודה אחרת, ולכן יש לנסות לייצר מצב ששיחת ההמלצה עליכם לא תסגור אופציות להתקדם. הדבר השני שתרוויחו דרך השיח עם המנהל הממליץ, שתוכלו לדעת מה הביקורת עליכם ותוכלו להציג אותה בצורה רהוטה ועם שליטה בראיון שלכם, לפני השיחה עם הממליץ. על ידי הצגה יזומה שלכם על נושא שייתכן ותהיה ביקורת עליכם ( ואפשר להציגן גם כאחת החולשות והמקומות שיש לשפר) אתם מראים שאתם מודעים ומייצרים אמון עם המראיין.  חשוב להתכונן איך להציג את הנושא הזה בראיון. אך זה כבר נושא למאמר אחר. אם יש משהו ספציפי תעלו בדרככם את זה אתם ראשונים מול המעסיק העתידני.  פתיחות יוצרת ובונה אמון ביניכם לבין המעסיק ומראה את הכוונות הרציניות שלכם להצליח ולהשתלב בחברה.
לסיכום: "הממליצים" הוא שלב רגיש בתהליך הקבלה שלכם לעבודה. יש לקחת בחשבון שאם ברצונכם להגדיל את היכולת שלכם לשלוט בתהליך חיפוש העבודה (שגם ככה הוא תהליך שיש בו חוויה של תלות בגורמים רבים) חשוב שתיקחו את האחריות על השיח של הממליצים דרך הכנה בונה ומקצועית .