אחרי החגים- חזרה לשגרת עבודה

החזרה מתקופת החגים מביאה ארגונים וחברות לחודשיים האחרונים של שנת 2016 והכנות לשנת 2017. על מנת להיכנס לשיגרת עבודה ומעבר מהיר ממצב של עבודה בעצלתיים לעבודה ממוקדת, מומלץ למנהלים ומנהלות לאסוף את הכוחות הארגוניים ולראות שהחזרה לשיגרת עבודה תתבצע כמה שיותר מהר ועם תשומת לב לדברים הבאים:

קיום ישיבות עבודה של המנכ"ל/ית עם כל מנהל/ת בנפרד על תוכנית העבודה והיעדים. חשוב לשים לב בפגישות אלו גם לרמת המוטיבציה של המנהלים/ות.

מוטיבציית עובדים ומנהלים – אנשים לאחר תקופת החגים, בעיקר בתחילת השנה העברית ולקראת סיום השנה הקלנדארית עושים חשבונות נפש, חשוב להיות ערים לשינויים הפוטנציאלים ולקיים עליהם דיאלוג.

פרוייקטים ארגוניים המשלבים גורמים שונים – לקיים ישיבת סטאטוס ולהחזיר את המערכות לעבודה משולבת ובשיתוף פעולה.

ישיבות צוות הנהלה, מחלקות וצוותים – לקיים בימים הקרובים ישיבות עדכון והגדרת יעדים לתקופה הקרובה.

משאבי אנוש – מומלץ שמנהלי ומנהלות משאבי האנוש יהיו ערים לשינויים במצבי רוח ולנצל את ההזדמנות לשבת עם עובדים ברמות השונות ולהתחיל את ההכנות לתהליכי הערכה ותוכנית עבודה לשנת 2017.

מפגש ארגוני קצר- לקיים לקראת סוף השבוע או תחילת השבוע מפגש עובדים קצר המברך את חזרתם של כולם ומעדכן על מה שעומד על הפרק ומהם היעדים לתקופה הקרובה.

פעולות אלו יקדמו את החזרה לשיגרה וימריצו את סגירת השנה ותחילת העבודה על תכנית העבודה לשנת 2017.

חשוב להתייחס לתקופה הזו כתקופה מעבר, המחייבת תשומת לב יתרה על מנת להחזיר את האנשים והחברה בהתאם ליעדי החברה בחזרה למסלול .