זמן לתוכנית עבודה ?!

במידה מסויימת אף פעם זה לא הזמן להתפנות ליצירת תוכנית עבודה בארגון. בארגונים שאין את ההרגל ליצור תוכניות עבודה להתחיל לחשוב על הכנת תוכנית עבודה יכול להשמע מרתיע ועל גבול של בזבוז זמן.

בניית תוכניות היינה פעולה שמאוד חשובה לחיזוק הסינכרוניזציה בארגון ומאפשרת לקבל תמונה עתידית פוטנציאלית שתחזק את היכולת לצפות את האתגרים העומדים בפני הארגון בעתיד.

הכנת תוכנית העבודה דורשת ממנהלי ועובדי החברה להשקיע מזמנם . זה זמן ממוקד שמומלץ להשקיע בו על מנת לייצר עוגן לפעולה לשנה שמגיעה. יותר קל לנוע לשינויים מתוך מערכת שלמדה על עצמה מאשר מתוך מערכת שעובדת באינרציה.

חשוב לציין שתוכנית עבודה מחזקת את תחושת הבטחון של העובדים בדרכי הפעולה ובפעילות של החברה.

למנהלי הארגון שאין תוכנית עבודה מומלץ לשאול את עצמם מדוע אין? מה אני מרוויח מזה ומה אני מפסיד מזה? עצם הדיון על כך, הוא כבר צעד מבורך שניתן ללמוד ממנו רבות. במידה והמנהלים יגיעו להבנה שיש צורך ביצירת תוכנית עבודה, מומלץ בשלב הראשוני למצוא את שיטת העבודה המתאימה לארגון ולא חייבים ללכת על בסיס מודלים קבועים שאינם לפעמים מתאימים לארגון.

יצירת תוכנית עבודה היא לפעמים עבודה שאין בה את ההילה שמקבלות פעילויות אחרות בארגון, כמו שההגנה במשחקי ספורט מקבלת פחות תשומת לב מההתקפה. אך תוכנית העבודה היינה התשתית עליה הארגון יכול לעבוד בצורה יעילה, יצירתית ובפחות תנודתיות ודרמה.